Yh­teys­tie­dot

Puheenjohtajat:

Juha Hiltunen, Riihimäki (pj)
Puh: +358 40 936 3972
Sposti: juhahiltunen.jh@gmail.com

Anna Kaisa Kupiainen, Lahti (vpj)
Sposti: annak.kupiainen@gmail.com

Lauri Kotilainen, Heinola (2. vpj)
Sposti: lauri@laurikotilainen.fi

 

Sihteeri:

Minna Vinni
Puh: +358 40 526 7737
Sposti: katriina.vinni@gmail.com

Toiminnanjohtaja:

Raisa Ranta
Läntisen alueen toiminnanjohtaja
Puh: +358 40 768 7078
Sposti: raisa.ranta@vasemmistoliitto.fi

Piirihallituksen jäsenet

Sari Auvinen, Hausjärvi
Jenni Hakamäki, Jokioinen
Wille Hölttä, Heinola
Johanna Janhunen, Hämeenlinna
Arttu Jokikota, Hämeenlinna arttu.jokikota@gmail.com
Hanna Jokinen, Hattula hanna.jokinen@hattula.fi
Sari Jokinen, Riihimäki sari.jokinen@jhl.fi
Tarja Kirkkola-Helenius, Jokioinen taki.kihe@gmail.com
Jussi Kulonen, Janakkala
Matti Laakso, Tammela
Elisa Lientola, Lahti elisa.lientola@gmail.com
Elise Lindroos, Janakkala elise.lindroos@gmail.com
Olavi Martikainen, Heinola
Nina Päivärinta, Lahti
Minna Vinni, Riihimäki katriina.vinni@gmail.com

Varajäsenet
Sirkka-Liisa Ilvonen, Forssa siru.ilvonen@gmail.com
Pentti Kirkkola, Jokioinen peki.kirkkola@gmail.com
Katri Marttila, Loppi
Susanna Simpanen, Heinola

Osastot:

Ahtialan ty
Lahti Vasemmalle
Vasemmistoliiton Lahden Kunnallisjärjestö
Hollolan Vasemmistoliitto
Kärkölän Vasemmistoliitto
Vasemmistoliiton Orimattilan yhdistys
Vääksyn Anianpellon Työväenyhdistys
Heinolan Vasemmisto
Vasemmistoliiton Paason yhdistys
Riihimäen Vasemmistoliitto
Vasemmistoliiton Lopen yhdistys
Hattulan Vasemmistoliitto
Hämeenlinnan Vasemmistoliitto
Janakkalan Vasemmistoliitto
Forssan Vasemmistoliitto
Humppilan Vasemmistoliitto
Jokioisten Vasemmistoliitto
Palikkalan Työväenyhdistys
Vasemmistoliiton Tammelan osasto

Yhdistyksen säännöt

Hämeen Vasemmistoliitto ry:n säännöt