Yh­teys­tie­dot

Puheenjohtajat:

Juha Hiltunen, Riihimäki (pj)
Puh: +358 40 936 3972
Sposti: juhahiltunen.jh@gmail.com

Lauri Kotilainen, Heinola (vpj)
Sposti: lauri@laurikotilainen.fi

Anna Kaisa Kupiainen, Lahti (2.vpj)
Sposti: annak.kupiainen@gmail.com

Sihteeri:

Minna Vinni
Puh: +358 40 526 7737
Sposti: katriina.vinni@gmail.com

Toiminnanjohtaja:

Raisa Ranta
Läntisen alueen toiminnanjohtaja
Puh: +358 40 768 7078
Sposti: raisa.ranta@vasemmistoliitto.fi

Piirihallituksen jäsenet

Ari-Pekka Jaatinen, Janakkala ari-pekka.jaatinen@janakkala.fi
Arttu Jokikota, Hämeenlinna arttu.jokikota@gmail.com
Sari Jokinen, Riihimäki sari.jokinen@jhl.fi
Tarja Kirkkola-Helenius, Jokioinen taki.kihe@gmail.com
Mika Kiviharju, Riihimäki
Matti Laakso, Tammela
Elisa Lientola, Lahti elisa.lientola@gmail.com
Elise Lindroos, Janakkala elise.lindroos@gmail.com
Olavi Martikainen, Heinola
Manu Mäkinen, Forssa
Marianna Rautiainen, Loppi marianna.rautiainen@outlook.com
Juha Ulmanen, Lahti
Minna Vinni, Riihimäki katriina.vinni@gmail.com
Veikko Väänänen, Riihimäki veikkovaananen@gmail.com

Varajäsenet
Sirkka-Liisa Ilvonen, Forssa siru.ilvonen@gmail.com
Hanna Jokinen, Hattula hanna.jokinen@hattula.fi
Hannu Jokinen, Heinola mika.olavi.martikainen@elisanet.fi
Pentti Kirkkola, Jokioinen peki.kirkkola@gmail.com
Juhani Lehto, Hämeenlinna
Mikko O. Puustinen, Lahti mikko.puustinen90@gmail.com
Sampsa Rantanen, Riihimäki
Hanna Rokkanen, Hämeenlinna

 

Osastot:

Ahtialan ty
Lahti Vasemmalle
Vasemmistoliiton Lahden Kunnallisjärjestö
Hollolan Vasemmistoliitto
Kärkölän Vasemmistoliitto
Vasemmistoliiton Orimattilan yhdistys
Vääksyn Anianpellon Työväenyhdistys
Heinolan Vasemmisto
Vasemmistoliiton Paason yhdistys
Riihimäen Vasemmistoliitto
Vasemmistoliiton Lopen yhdistys
Hattulan Vasemmistoliitto
Hämeenlinnan Vasemmistoliitto
Janakkalan Vasemmistoliitto
Forssan Vasemmistoliitto
Humppilan Vasemmistoliitto
Jokioisten Vasemmistoliitto
Palikkalan Työväenyhdistys
Vasemmistoliiton Tammelan osasto

Yhdistyksen säännöt

Hämeen Vasemmistoliitto ry:n säännöt